مراقبت از چشمان گربه ای خود

توجه داشته باشید که فارسی‌ها به دلیل ساختار چهره‌شان می‌توانند مشکلات چشمی داشته باشند.
بخشی از جذابیت گربه پرشین، صورت گرد و صاف و چشمان درشت آنهاست. متأسفانه، ویژگی هایی که آنها را بسیار جذاب می کند نیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند.
همه گربه ها مایع اشکی تولید می کنند که سطح چشم را مرطوب نگه می دارد و قرنیه آنها را سالم نگه می دارد.
این مایع باید از طریق عکس لباس مجلسی مجاری اشکی جفتی در هر چشم تخلیه شود. متأسفانه، بینی کوتاه فارسی شما به این معنی است که این مجاری کج شده و دیگر نمی توانند به طور موثر تخلیه شوند.
به آن مانند شلنگی فکر کنید که خم می شوید یا پا روی آن می گذارید تا جریان آب را متوقف کنید. این چیزی است که به دلیل کوتاه شدن بینی گربه شما اتفاق می افتد.
اشک های اضافی گربه خود را پاک کنید. بهترین راه برای کمک به شما گربه این است که به سادگی اشک های اضافی را که تمایل به لکه دار کردن خز ایرانی و تحریک صورت آنها دارند، پاک کنید.
اگر متوجه شدید که گربه شما مایع چشمی اضافی روی صورتش دارد، از یک پارچه یا حوله کاغذی برای پاک کردن مایع اضافی استفاده کنید.
حداقل روزی یکبار چه چیزی طلا را جذب میکند خود را پاک کنید. شما واقعاً باید سعی کنید هر زمان که متوجه شدید زیر چشمان او خیس به نظر می رسد، آن را پاک کنید. با این حال خود چشم را پاک نکنید زیرا ممکن است منجر به خراش یا زخم قرنیه شود.
بدانید چرا مایع چشم گربه ایرانی قهوه ای می شود. ممکن است تعجب کنید که چرا مایعی که از چشم گربه شما نشت می کند قهوه ای می شود.
دلیل آن این است که مواد شیمیایی به نام پورفیرین در مایع اشک یافت می شود و هنگامی که مواد شیمیایی در معرض هوا قرار می گیرند، این پورفیرین ها اکسید می شوند و به رنگ زنگ قهوه ای در می آیند.
این همان فرآیندی است که باعث قهوه ای شدن یک سیب بریده شده می شود.
شما باید بتوانید از ایجاد آموزش دوخت حوله تن پوش بدون الگو بر روی پوست گربه از این اشک جلوگیری کنید. مراقبت اولیه از چشم، که در بالا ذکر شد، یک راه است.
همچنین می توانید دور چشم را با مقدار کمی اسید بوریک مایع که به عنوان شستشوی چشم بی خطر است، روی یک مربع پنبه ای پاک کنید.
ناحیه زیر و اطراف چشم را با گلوله های پنبه ای آغشته به آب گرم روزی دو بار پس از رفع لکه پاک کنید.
 • منابع:
  1. How to Care for Persian Cats
 • تبلیغات: 
  1. غول های صادرات لیمو در قرن اخیر
  2. قیمت تولید بخاری نفتی علاءالدین
  3. معرفی ترکیبات شیمیایی خرما
  4. استفاده از عسل برای اهداف دارویی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.