شیشه ساختمانی در مشهد شیراز

شیشه های ساختمانی را می توان جز اصلی ترین مصالح ساخت ساختمان در نظر گرفت.این شیشه ها از ورود حشرات،سر و صدا و گرد غبار به داخل جلوگیری می کنند.

در همه ی شهر های ایران می توان شیشه های ساختمانی را بر اساس نوع نیاز به آن تهیه کرد.شیشه ساختمانی در مشهد شیراز را توسط فروشگاه های مختلفی بر اساس نوع،جنس و متراژ مورد نیاز میتوان خریداری کرد.

شیشه ساختمانی در مشهد شیراز

ترکیبات شیشه ساختمانی

ترکیبات شیشه ساختمانی شیشه یکی از اجرای اصلی به کار برده شده در ساختمان است.ترکیبات شیشه ساختمانی دارای انواع مختلفی از مواد هستند که بسته به نوع شیشه کمی با هم تفاوت دارند.

از جمله اصلی ترین ترکیبات شیشه را می توان سیلیس یا دی اکسید سیلیس معرفی کرد.این ماده مهم ترین و اصلی ترین بخش شیشه را تشکیل می دهد.

ماده ی دوم ساخت شیشه کربنات سدیم است که باعث ذوب آسان تر مواد می شود.سومین ماده اصلی در ساخت شیشه های ساختمانی آهک است که شیشه را در برابر نفوذ آب مقاوم می کند.

البته مواد دیگری نیز در ترکیبات شیشه وجود دارند که به عنوان ترکیبات ثانویه شناخته می شوند،مانند سنگ گچ،زغال،آرسنیک و ….در شن و ماسه درصد بالایی دی اکسید سیلیس که ماده ی اصلی ساخت شیشه است وجود دارد.

پس می توان گفت ماده ی خام ساخت شیشه،ماسه است.برای این کار ماسه را حرارت می دهند تا به اندازه ی کافی ذوب و یک دست شود برای این کار دمایی حدود 1200 درجه سانتی گراد به ماسه داده می شود و باعث می شود ماسه حالت روان به خود گرفته و از حالت دانه ای خارج شود.

سپس مواد مختلف ساخت شیشه به آن اضافه می شود.پایه و اساس ساخته شیشه را ماسه تشکیل می دهد ولی سنگ اولیه ای که ماده ی سیلیس از آن گرفته می شود،سنگ آذرخشی نام دارد.

پس از برخورد این دو ماده یعنی ماسه و سنگ آذرخشی،واکنش شکل می گیرد که مواد را برای تهیه ی شیشه آماده می کند.همچنین از سنگ آهک نیز برای جلوگیری از نفوذ آب به شیشه استفاده می شود.

نوار دور شیشه ساختمانی

نوار دور شیشه ساختمانی در بعضی مواقع برای بسیاری از ساختمان ها نیاز به استفاده از عایق برای جلوگیری از ورود سر و صدا و باز و بسته شدن آسان و روان در پنجره است.

استفاده از نوار پنجره که بیشتر برای شیشه های دو جداره استفاده می شود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.این نوار ها از اتلاف بی رویه ی انرژی نیز جلوگیری می کنند.

این نوار ها شامل دو نوع لبه دار و بی لبه می باشند.در گذشته برای محکم نگه داشتن شیشه های دو جداره از پیچ استفاده می شد که با مرور زمان و به تدریج این پیچ ها جای خود را به نوار دادند.

هنگامی که در چهارچوب در زهوار نداشته باشیم از نوار های دور شیشه ای بدون لبه استفاده می کنیم این کار به دلیل محکم جا افتادن شیشه است.

در مواقعی که شیشه دارای زهوار باشد ولی فاصله ی زهوار با شیشه زیاد باشد از نوار های لبه دار استفاده می کنیم.جنس این نوار ها پلاستیکی است و برای جلوگیری از صدمه و آسیب به لبه های شیشه در هنگام نصب استفاده می شود‌.

جنس این نوارها از pvc می باشد،این نوار ها در کوتاه ترین زمان تعویض می شوند و دارای نوسانات بالایی در برابر سرما و گرما هستند.

این نوار ها کوچک ترین شکاف و درزی را می بپوشانند و از ورود عوامل مزاحم مختلف مانند حشرات یا گرد و خاک و سر و صدای زیاد جلوگیری می کنند.

نوار دور شیشه از لرزش شیشه ها جلوگیری می کنند و مانع ترک خوردن یا شکستگی آن ها می شوند.به دلیل فرسایش و مشکلات اصطکاک بهتر است چند وقت یک بار این نوار ها بررسی شده و در صورت آسیب دیدگی یا پاره شدن تعویض شوند.

نوار های شیشه دارای جنس های مختلفی از جمله طبیعی و مصنوعی و همچنین دارای حالت جامد یا نرم و فومی مانند هستند.

این نوار ها بیشتر به رنگ سیاه عرضه می شوند ولی در مواردی دارای رنگ سفید یا رنگی نیز می باشند.همچنین بسته به ضخامت شیشه این نوار ها دارای ضخامت های متفاوتی می باشند.

قیمت شیشه ساختمانی در شیراز

قیمت شیشه ساختمانی در شیراز از شیشه ها به دلیل شفافیت و عبور مناسب نور در ساختمان سازی به وفور استفاده می شود.همچنین با شیشه میتوان فضاهای مختلف را از یکدیگر تفکیک کرد.

شیشه های ساده و مشجر انواع مختلف و پر استفاده ای از انواع شیشه های ساختمانی هستند که در لیست پر فروش ترین ها قرار دارد.

از شیشه های مشجر بیشتر در مکان هایی استفاده می شود که قصد دارند از دید واضح و مستقیم افراد جلوگیری کنند‌.در ساختمان ها انواع مختلف شیشه مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از انواع شیشه را میتوان شیشه ی تک جداره نامید از این نوع شیشه بیشتر برای گلخانه ها و فضای داخلی خانه استفاده می شود زیرا این نوع شیشه ها به خاطر نازک بودن نور بیشتری را وارد می کنند.

در موارد بعدی شیشه های دو جداره وجود دارند که برای پنجره های بیرونی ساختمان مناسب هستند.این شیشه ها عایق بسیار مناسبی برای صورت و انرژی هستند.

قیمت شیشه ساختمانی به عوامل مهمی مانند،نوسانات ارز و قیمت مواد اولیه بستگی دارد.به علت تغییر مدام مواد سازنده ی اولیه،قیمت شیشه ها به طور مرتب تغییر می کند.

همچنین قیمت شیشه به نوع و جنس آن نیز بستگی دارد.به طور معمول شیشه های لمینت دارای قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر شیشه های ساختمانی هستند.در مرتبه ی دوم میتوان به شیشه های سکوریت و دو جداره اشاره کرد.

در شرایط فعلی شیشه های تخت و سپس مشجر قیمت کم تری نسبت به دیگر شیشه ها دارند‌.مکان های مختلفی برای فروش شیشه ساختمان در شیراز وجود دارند.

اکثر آنها دارای خدمات پس از فروش هستند که پس از خرید توسط فروشگاه با نمایندگی به صورت رایگان یا در ازای دریافت هزینه اقدام به نصب آن ها برای مشتری می کنند.

قیمت شیشه نشکن ساختمانی

قیمت شیشه نشکن ساختمانی امروزه شیشه های نشکن جز پر کاربرد ترین و پر استفاده ترین انواع شیشه در جهان هستند.این شیشه ها در برابر ضربات شدید یا گرما بسیار مقاوم هستند.

این شیشه ها دارای چند لایه ی ایمنی هستند که بین آن ها یک لایه ترموپلاستیک قرار گرفته شده است.از جمله مزایای این شیشه ها این است که اگر شکسته شوند تیز و برنده نیستند و پراکندگی نیز ندارند.

از موارد دیگر استفاده ی این شیشه ها میتوان به شیشه‌ی کف که در تالارها،رستوران ها یا بعضی فروشگاه های بزرگ قرار دارند، اشاره کرد که اغلب آن ها از جنس لمینت هستند.

از این شیشه ها برای سقف نیز استفاده میکنند از جمله مزیت این کار میتوان به تامین روشنایی زیاد در داخل ساختمان و محافظت در برابر اشعه های مضر خورشید اشاره کرد.عوامل بسیار مهمی در تعیین قیمت شیشه نشکن موثر هستند.

از جمله تعداد لایه های تشکیل دهنده،میران شفافیت و اساس استفاده ی این شیشه ها که برای کدام قسمت از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

در هنگام ساخت این نوع شیشه ها مواد سازنده ی شیشه را تا دمای 600 درجه سانتی گراد گرم میکنند و پس از شکل دادن این شیشه سطح ان را به سرعت سرد می کنند این در حالی است که داخل شیشه هنوز گرم است و پس از گذشت مدتی داخل آن به صورت کششی سرد می شود که این کار باعث مقاومت بالای شیشه می شود.

قیمت های شیشه نشکن بر اساس تعداد لایه ها و متراژ مورد نیاز با یکدیگر تفاوت های اساسی دارد.همچنبن کیفیت آن ها نیزبا هم تفاوت دارد هر چه کیفیت و تعداد لایه ها بیشتر باشد،قیمت بالاتری نیز دارد.

این قیمت ها به صورت روزانه به روز رسانی می شوند.شیشه های سکوریت و لمینت از جمله مهمترین انواع شیشه های نشکن هستند که در برابر فشار و ضربه زیاد مقاومت بالایی دارند بدون اینکه آسیبی به شیشه وارد شود.

شیشه ساختمانی رنگی

شیشه ساختمانی رنگی استفاده از شیشه رنگی برای زیبایی و طراحی فضا از گذشته های دور وجود داشته است در معماری سنتی و قدیمی به تعداد زیادی می توان شاهد این شیشه های رنگی زیبا بود.

این شیشه ها از نظر دکوراتیو قادر به خلق فضای زیبایی هستند.در شیشه های رنگی که دارای طرح هستند،این طرح ها بر روی شیشه سندبلاست یا چاپ می شوند.

شیشه های رنگی دارای ضخامت های گوناگون هستند که هر کدام موارد استفاده ی خود را دارا می باشد.از شیشه های ساختمانی رنگی در محل های گوناگونی مانند حمام یا نمای بیرون ساختمان استفاده می کنند.

با افزودن اکسید های فلزی یا پودر های فلزی به شیشه های مذاب،شیشه ی رنگی ایجاد می شود.برای نمونه شیشه های دارای رنگ آبی از افزودن کبالت و شیشه های دارای رنگ سبز از افزودن اکسید مس شیشه، ایجاد می شوند.

شیشه های رنگی انواع مختلفی دارند که شامل:شیشه رنگی مات،شیشه رنگی هوشمند،شیشه رنگی کلاسیک و شیشه رنگی دکوراتیو می باشند.شیشه های رنگی از جهت دارا بودن رنگ های مختلف بسیار زیاد و گسترده هستند.

امروزه بسیاری از افراد به خاطر جلوه ی زیبا و تاثیر در زیبایی ساختمان و افزایش روحیه ی فردی اقدام به نصب این گونه از شیشه ها در نمای بیرون ساختمان یا زیبا سازی نمای داخلی می کنند.

از جمله مزیت های استفاده از شیشه های رنگی در مقابل شیشه های معمولی این است که آن ها اکثرا نور را جذب می کنند و فقط درصد کمی از آن را از خود عبور می دهند در گذشته از این شیشه ها بیشتر در مناطق گرمسیر و کویری استفاده می شده است.

یک معمار با سلیقه میتواند با در کنار هم قرار دادن شیشه های رنگی مختلف در ساختمان نمای درونی و بیرونی زیبایی را ایجاد کند.

فروش شیشه ساختمانی نشکن

فروش شیشه ساختمانی نشکن شیشه های نشکن که به آن ها شیشه میران نیز گفته می شود از جمله اصلی ترین شیشه های مقاوم در برابر ضربه و شکستگی هستند.

این شیشه ها دارای برند های متفاوتی هستند که هر کدام نسبت به دیگری قیمت متفاوتی دارد.همچنین این شیشه ها در انواع اشکال هندسی با قیمت های متنوع به فروش می رسند.

شیشه های نشکن ساختمان دارای قطر های متفاوتی هستند این شیشه ها که بیشتر از جنس سکوریتی هستند دارای دوام بسیار بالایی می باشند.

.در این نوع شیشه ها هر چه میزان ضخامت بیشتر باشد مقاومت بالاتر و همچنین قیمت بالاتری نیز دارند.از جمله عوامل دیگری که در تعیین قیمت شیشه ساختمانی نشکن نقش دارد می توان به رنگ،اندازه،طول و موارد استفاده اشاره کرد.

بعضی از افراد ترجیح به خرید مستقیم از کارخانه می دهند به نظر آن ها خرید بدون واسطه هم باعث قیمت کم تر و ارزان تر می سود و هم جنس اصل و با کیفیت را خریداری می کنند.

بهتر است قبل از خرید شیشه های نشکن ساختمانی در مورد جنس،فروشگاه مورد نظر و نوع شیشه ای که به آن نیاز داریم تحقیق و پرس و جو کنیم تا بتوانیم بهترین نوع آن که مورد نیاز باشد را انتخاب کنیم.زیرا شیشه های نشکن برای ساختمان ها و موارد استفاده ی گوناگونی ساخته شده اند.

همچنین بهتر است از کارشناسان و نصاب های مجرب و ماهر برای نصب شیشه های نشکن ساختمانی استفاده کنیم.

شیشه ساختمانی ساده

شیشه ساختمانی ساده یکی از پرکاربرد ترین انواع شیشه در جهان را می توان شیشه های ساختمانی نام برد.امروزه تنوع در طرح و رنگ شیشه های ساختمانی رو به افزایش است.

برای ساخت یک بنا و ساختمان با کیفیت استفاده از مصالح ساختمانی مرغوب از جمله مهم ترین نکات است.شیشه را میتوان یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی در نظر گرفت.

هنگام ساخت یک ساختمان در مراحل پایانی،شیشه به کار برده می شود.شیشه دارای ویژگی های زیادی برای محافظت از ساختمان است برای مثال:محیط ساختمان را از باد و باران یا گرد و غبار ایمن نگه می دارد.

از جمله ویژگی های منحصر به فرد شیشه ساختمانی می توان به شفافیت و درخشندگی آن اشاره کرد.همچنین شیشه های ساختمانی باید به خوبی نور را از خود عبور داده و پشت آن به خوبی دیده شود.

شیشه های ساختمانی معمولا دارای انواع مختلفی از جمله:شیشه های طرح دار،شیشه رنگی،شیشه فلوت،شیشه رفلکس و شیشه سکوریت وجود دارند.شیشه های ساختمانی از ترکیب اهک،سیلیس و کربنات سدیم به وجود می آید.

در کاربرد ساختمان یاری از انواع مختلفی شیشه استفاده می شود به عنوان مثال شیشه های دو جداره که عایق بسیار خوبی برای سر و صدا هستند و از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند.

شیشه های اسپایدر در اکثر ساختمان ها استفاده می شود و دارای ابعاد و قالب های مختلف است.شیشه های سکوریت یا نشکن انواع دیگری از شیشه ها هستند که بسیار پر کاربرد می باشند این نو شیشه ها در صورت خورد شدن به تکه های بسیار ریزی تبدیل می شوند و نمی توان آن ها را برش داد.

شیشه های رفلکس نوع دیگری از شیشه ها هستند که انواع متفاوتی داشته و نور را از خود عبور می دهند این شیشه ها بیشتر برای ساختمان های بلند استفاده می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.