زیتون سبز بدون هسته عامل ایجاد صلح بین اوکران و روسیه شد

هدف از این مطالعه بررسی تنوع در حساسیت به قهوه ای شدن در بین ارقام زیتون سبز بدون هسته به منظور شناسایی ارقام مقاوم تر و درک عوامل اصلی موثر بر مقاومت قهوه ای شدن بود.

میوه های زیتون از 106 رقم زیتون در مجموعه ژرم پلاسم اسرائیل در معرض آسیب مکانیکی قرار گرفتند. کشش و همچنین سطح قهوه ای شدن برای همه ارقام در 3 و 24 ساعت پس از ضربه مشخص شد.

سلول‌های اگزوکارپ پس از ضربه حتی در ارقام حساس‌تر نیز سالم ماندند. اما سلول های مزوکارپ فقط در ارقام حساس آسیب دیدند. ما پیشنهاد می کنیم که عامل اصلی در تغییر حساسیت به قهوه ای شدن در بین ارقام، ضخامت کوتیکول است.

مجموعه ژرم پلاسم اسرائیل از 119 رقم تشکیل شده است که هر کدام با سه درخت 23 ساله که در باغ زیتون آبی رشد می کنند نشان داده شده است.

زیتون

در مرکز آتشفشانی (ARO) در بت داگان، اسرائیل شرقی واقع شده است. این مجموعه شامل سویه های تولید کننده روغن و همچنین ارقام زیتون رومیزی با منشاء جغرافیایی مختلف است و نشان دهنده محبوب ترین گونه های کشت شده در سراسر جهان است.

یک بار در هفته، از اول سپتامبر 2016، باغ زیتون حاوی مجموعه ژرم پلاسم اسرائیلی را به صورت بصری غربال کردیم تا ارقامی را که رنگ میوه در آنها از سبز به زرد تغییر می‌کند که نشان‌دهنده مرحله فیزیولوژیکی مناسب برای برداشت زیتون‌های سفره است، شناسایی کنیم.

ده میوه از سه درخت (3-4 میوه از هر درخت) از هر رقم که تغییر رنگ را نشان می‌دادند نمونه‌برداری شد و میوه بلافاصله برای تجزیه و تحلیل پاسخ آنها به فشار مکانیکی اعمال شده گرفته شد. از 119 رقم، 13 رقم میوه نداشتند.

بنابراین، میوه های تنها از 106 رقم مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. القای آسیب و ارزیابی الاستیسیته 20 رقمی که پاسخ آنها به فشار مکانیکی در دو حد نهایی مقیاس ثبت شده بود، یک سال بعد یک بار دیگر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.