زرشک فله در مشهد با اوج قیمت در این هفته روبرو است

مطالعات نشان می دهد زرشک فله در مشهد که مکمل بربرین و عصاره زرشک می تواند سطح قند خون شما را کاهش دهد و ممکن است به درمان دیابت کمک کند.

در واقع، محققان دریافتند که اثرات مفید بربرین بر قند خون و هموگلوبین-A1c با داروهای سنتی دیابت متفورمین قابل مقایسه است.

یک مطالعه 8 هفته ای دیگر روی 30 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که افرادی که روزانه 2 میلی گرم عصاره میوه خشک زرشک مصرف می کردند، در مقایسه با گروه دارونما، سطح هموگلوبین A1c و قند خون را به میزان قابل توجهی کاهش دادند.

با این حال، این مطالعات بر مکمل بربرین و عصاره زرشک متمرکز شد.

مشخص نیست که آیا مصرف زرشک تازه یا خشک اثرات مشابهی بر کنترل قند خون شما دارد یا خیر.

4. می تواند به درمان اسهال کمک کند
زرشک قرن هاست که برای درمان اسهال استفاده می شود.

این احتمالاً به دلیل غلظت بالای بربرین در آنها است که با مهار گیرنده های خاص به کند کردن ترانزیت مدفوع از طریق روده شما کمک می کند و در نتیجه از اسهال جلوگیری می کند.

در واقع، یکی از قدیمی‌ترین مطالعات انسانی بر روی بربرین نشان داد که اسهال ناشی از عفونت‌های برخی باکتری‌ها از جمله E. coli را درمان می‌کند .

علاوه بر این، یک مطالعه بر روی 196 بزرگسال مبتلا به سندرم روده تحریک‌پذیر غالب با اسهال (IBS-D) نشان داد که مصرف 800 میلی‌گرم بربرین هیدروکلراید در روز به طور قابل‌توجهی دفعات اسهال و نیاز فوری به اجابت مزاج را در مقایسه با دارونما کاهش می‌دهد

در حالی که این نتایج جالب هستند، تحقیقات انسانی بیشتری برای درک بهتر چگونه بودن مورد نیاز است

عفونت و اختلالات پوستی

زرشک برای کاهش التهاب و عفونت ادراری (عفونت مثانه و مجاری ادراری)، دستگاه گوارش و دستگاه تنفسی (گلودرد، احتقان بینی، سینوزیت، برونشیت) و همچنین عفونت های کاندیدا (مخمری) پوست یا واژن استفاده می شود.

عصاره زرشک همچنین ممکن است علائم برخی از بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس و آکنه را بهبود بخشد.

برای تایید این یافته ها به تحقیقات بیشتری نیاز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.