روفرشی مخمل ابریشم با قیمت بسیار استثنایی در بازار شمال

این فرش و همچنین روفرشی مخمل ابریشم بر روی دستگاه بافندگی کاملاً مشابه پارچه بافته شده تولید می شود.

شمع می تواند مخمل خواب دار یا بربر باشد.

فرش مخملی پرز بریده و فرش بربر پرز حلقه ای است. سبک های جدیدی از فرش با ترکیب دو سبک به نام فرش برش و حلقه وجود دارد.

معمولاً نخ‌های رنگی زیادی استفاده می‌شود و این فرآیند می‌تواند نقش‌های پیچیده‌ای را از طرح‌های از پیش تعیین‌شده تولید کند (اگرچه برخی محدودیت‌ها در مورد روش‌های بافت خاص با توجه به دقت نقش در فرش اعمال می‌شود).

این فرش‌ها به دلیل سرعت نسبتا پایین فرآیند تولید معمولاً گران‌ترین هستند. اینها در ترکیه، ایران، هند، پاکستان و عربستان بسیار معروف هستند.

انواع مختلفی از گره زدن وجود دارد، اما دو نوع اصلی گره عبارتند از: متقارن (که ترکی یا گیوردس نیز نامیده می شود) و نامتقارن (که به آن فارسی یا سنا نیز می گویند).

مراکز معاصر تولید فرش گره دار عبارتند از: لاهور و پیشاور (پاکستان)، کشمیر (هند)، میرزاپور و بهادوهی (هند)، تبریز (ایران)، افغانستان، ارمنستان، آذربایجان، ترکیه، شمال آفریقا، نپال، اسپانیا، ترکمنستان

تبت اهمیت فرش در فرهنگ ترکمنستان به حدی است که پرچم ملی دارای یک نوار قرمز عمودی در نزدیکی قسمت بالابر است که شامل پنج گل فرش (طرح هایی که در تولید قالیچه استفاده می شود) است. کشمیر و بهادوهی به خاطر فرش های دستباف ابریشم یا پشمی شهرت دارند.

اینها فرش‌هایی هستند که پرزهای آن‌ها به یک ماده پشتی تزریق می‌شود، که پس از آن به یک پشته ثانویه ساخته شده از بافت هسین بافته شده یا یک جایگزین ساخته شده توسط انسان برای ایجاد ثبات متصل می‌شود.

شمع اغلب به منظور دستیابی به بافت های مختلف بریده می شود.

این متداول ترین روش ساخت فرش های خانگی برای مصارف کف پوش در دنیا می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.