دختری که با زغال برادر خود را به قتل رساند

زغال چوب یکی از بهترین سوخت ها برای روشن کردن کباب پز شماست. زغال دود زیادی تولید نمی کند، سوختگی معمولی دارد و استفاده از آن آسان است. انواع مختلفی از زغال چوب در بازار وجود دارد، و اگر شما یک پیت‌مستر باتجربه هستید، احتمالاً بسیاری از آن‌ها را تجربه کرده‌اید و امتحان کرده‌اید و ممکن است قبلاً مورد علاقه‌ای داشته باشید.

اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که خودتان در خانه زغال چوب بسازید؟

اگر این کار را نکرده اید، این یک راه عالی برای لذت بردن از طبیعی ترین سوخت BBQ موجود و در عین حال لذت بردن است.

زغال چوب طبیعی با کیفیت بالا از سوختن چوب برای چند روز در محیطی با اکسیژن کم ساخته می شود. ایجاد زغال چوب روزها طول می کشد تا اطمینان حاصل شود که ترکیبات فرار مانند هیدروژن، قطران، متان، آب و شیره های طبیعی از چوب حذف می شوند.

زغال چوب ایجاد شده برای مقاصد تجاری در سیلوهای فولادی یا بتنی بزرگ برای تولید انبوه سوزانده می شود. هنگامی که زغال چوب مشتعل می شود، کربن داخل با اکسیژن، مونوکسید کربن، دی اکسید کربن و سایر گازها ترکیب می شود.

تکه‌های زغال چوبی که به این ترتیب ایجاد می‌شوند، نسبت به تکه‌های چوب خام، انرژی پتانسیل بیشتری در هر اونس دارند و محصول نهایی حدود یک چهارم وزن اولیه آن است.

زغال

جالب است که شواهد باستان شناسی نشان می دهد که زغال چوب برای حدود 55000 سال مورد استفاده قرار گرفته است. غارنشینان ابتدا از زغال چوب به عنوان رنگدانه برای کشیدن دیواره غارها استفاده کردند.

اگر می خواهید از قدرت این منبع طبیعی استفاده کنید، در اینجا نحوه ساخت زغال چوب در خانه آورده شده است.

بیشتر بخوانید: بریکت های زغالی عالی و زغال های کلوخه ای با کیفیت بالا.

چگونه در خانه زغال بسازیم؟

1. مواد خود را جمع آوری کنید
اولین گام برای ایجاد زغال چوب این است که ذخیره چوب خود را جمع آوری کنید. چوب‌های سخت مانند بلوط، گردو، خاکستر و چوب‌های میوه مانند درخت سیب و گیلاس را پیدا کنید، زیرا این نوع چوب‌های سخت زغال چوب عالی می‌سازند.

از چوب های نرم مانند سرو یا کاج خودداری کنید زیرا چوب های نرم به اندازه کافی نمی سوزند تا زغال چوب با کیفیت ایجاد کنند.

می توانید از انواع دیگر مواد آلی در کنار چوب سخت انتخابی خود مانند برگ های خشک یا پوسته های آسیاب شده برای تکمیل چوب استفاده کنید.

شما همچنین به یک بشکه فلزی با درب (این جایی است که چوب خود را می سوزانید) و یک منبع آتش سوزی مانند شاخه ها یا تکه های خرد شده روزنامه نیاز دارید.

اطمینان حاصل کنید که تجهیزات حفاظت از گرما و آتش در نزدیکی خود دارید. این شامل یک جفت دستکش مقاوم در برابر حرارت با کیفیت بالا، یک پوکر آتش نشانی، و یک سطل آب، فقط در صورت بروز هر گونه حادثه است.

2. یک فضای باز مسطح پیدا کنید و یک گودال را حفر کنید
گام بعدی یافتن یک فضای باز مسطح است که می توانید از آن به عنوان گودال آتش استفاده کنید. هنگامی که فضایی را پیدا کردید، سوراخی به عمق تقریباً 3 فوت و به اندازه کافی پهن کنید تا بشکه شما در سوراخ قرار گیرد. هنگامی که گودال را حفر کردید، بشکه را داخل آن قرار دهید.

3. چوب خود را آماده کنید و آتش را روشن کنید
کیندلینگ خود را به ته بشکه خود در کنار چند تکه کوچک از چوب سخت انتخابی خود و هر نوع ماده آلی دیگری که می خواهید استفاده کنید، اضافه کنید. آتش خود را روشن کنید و از پوکر خود برای شعله ور کردن شعله ها استفاده کنید تا زمانی که آتش شما به خوبی روشن شود.

هنگامی که آتش شعله ای قوی و شدید پیدا کرد، می توانید شروع به اضافه کردن قطعات دیگر چوب سخت کنید. چوب سخت را لایه لایه کنید تا آتش به هر لایه چوب گسترش یابد. فرآیند را با اضافه کردن بقیه چوب سخت در بالای بشکه به پایان برسانید.

اطمینان حاصل کنید که شعله های آتش به هر لایه چوب سخت می رسد، و پس از مدتی، باید شروع به دود شدن و سیاه شدن چوب کنید.

4. تامین اکسیژن را به آتش خود محدود کنید
پس از سوختن چوب سخت، اکسیژن رسانی به آتش را قطع کنید. می توانید این کار را با قرار دادن درب بشکه روی بشکه انجام دهید.

اجازه دهید چوب به مدت 24 تا 48 ساعت در بشکه ذوب شود. پس از این بازه زمانی، درب را بردارید و بررسی کنید که چوب به زغال تبدیل شده است. بشکه باید به میزان قابل توجهی خنک شده باشد و آتش و هر اخگر باید بسوزد.

اگر آتش همچنان می سوزد یا اخگرهای داغ هنوز وجود دارد، چوب را به مدت 24 ساعت دیگر در بشکه بگذارید و روز بعد بشکه خود را دوباره بررسی کنید.

5. زغال چوب خود را از بشکه بردارید
وقتی زغال خارج شد، می توانید تکه های زغال را از بشکه جدا کنید. اگر می خواهید زغال چوب خود را ذخیره کنید، تکه های زغال را برای استفاده بیشتر در یک انبار ذغال یا سطل زغال سنگ قرار دهید.

6. فرآیند را تکرار کنید و بشکه را تمیز کنید
برای تهیه ذغال سنگ، می توانید این مراحل را تا جایی که دوست دارید تکرار کنید. می توانید از انواع مختلف چوب سخت برای امتحان انواع زغال چوب استفاده کنید. اگر به دنبال طعمی جدید و لطیف به گوشت کبابی خود هستید، این گزینه خوبی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.