با مصرف توت سفید تازه 1401 بینایی خود را تقویت کنید

جستجوی ادبیات الکترونیکی با استفاده از فوریه 2018 انجام شد. مقالات اضافی شناسایی و از منابع موجود در مقالات بازیابی شده به دست آمد.

عبارات جستجو شامل ترکیبی از موارد زیر است: توت سفید تازه 1401 ، میوه ها، فشار خون بالا، دیابت، ضد تومور، محافظ کبد، ضد چاقی، استرس ضد اکسیداتیو و مواد شیمیایی گیاهی.

برای هدف این بررسی کوچک، جستجو به مطالعات تجربی، اپیدمیولوژیک و بالینی منتشر شده به زبان انگلیسی محدود شد که به ترکیبات فیتوشیمیایی و خواص دارویی میوه‌های توت می‌پردازد.

در مقایسه با برگ و پوست درخت توت، میوه های توت کمتر در طب سنتی چینی استفاده می شوند. دلایل احتمالی ممکن است به دلیل عدم آگاهی از مزایای سلامتی و تولید محدود آنها باشد.

با این حال، علاقه فزاینده ای به جداسازی و تعیین کمیت ترکیبات فیتوشیمیایی از میوه های توت وجود دارد. زیرا میوه های توت را می توان به عنوان غذا نیز مصرف کرد.

میوه های توت دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی هستند که در درجه اول به دلیل وجود پلی فنول ها است. شکل 1 ترکیب اصلی پلی فنول موجود در میوه های توت را نشان می دهد.

ترکیبات فیتوشیمیایی میوه های توت در چندین مطالعه گزارش شده است. کانگ، هور، کیم، ریو و کیم سیانیدین-3-O-β-d-گلوکوپیرانوزید (C3G) را از 1% عصاره میوه توت HCI-MeOH با استفاده از کروماتوگرافی تبادل یونی Amberlite IRC-50 جدا کردند.

کروماتوگرافی مایع-طیف‌سنجی جرمی (LC-MS) و کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC) شناسایی و تعیین شد. یک آگلیکون از آنتوسیانین است که دارای فعالیت سرکوب کننده التهاب و مهار رادیکال های آزاد است که ممکن است در برابر اختلال عملکرد اندوتلیال محافظت کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.