با جک بالابر چهار ستون می توانید 5 خودرو همزمان بلند کنید

جک ها هم از نظر کاربری و هم از نظر ویژگی های ساختاری ابزار بسیار ساده ای هستند.

آنها نظیر جک بالابر چهار ستون ابزاری برای بلند کردن بارهایی هستند که برای انسان سنگین تر از آن است که با قدرت بدنی آن را تحمل کند.

با این حال، جک هایی  در طول زمان تکامل یافته اند و انواع مختلفی از جک ها برای اهداف مختلف ساخته شده اند و انواع مختلفی مانند جک هیدرولیک، جک بطری، جک انتقال، جک کف و جک تمساح وجود دارد.

جک‌های تمساح، یکی از پرکاربردترین جک‌ها، از خانواده جک‌ها هستند و دارای یاتاقان‌های چرخشی در عقب هستند که می‌توان آن‌ها را در رویدادها اشاره کرد و دارای سیستم حفاظت خودکار اضافه بار است.

علاوه بر این، به لطف صفحات جانبی، گزینه ای پایدار و پایدار در برابر ارتفاع ارائه می دهد. برای تمام خودروهای استاندارد با ارتفاع کم مناسب است.

استفاده از آن برای تعمیرگاه های خودرو و به طور کلی خدمات خودرو بسیار آسان است.

جک های تمساح وسایلی هستند که باید به طور منظم برای ایمنی کارکنان و محل کار نگهداری شوند زیرا بر اساس سیستم هیدرولیک و اصل فشار کار می کنند و بارهای بسیار سنگین را بلند می کنند.

این از اصول قانون ایمنی و بهداشت حرفه ای و فرمان شرایط بهداشت و ایمنی هنگام استفاده از تجهیزات کار ناشی می شود.

برای ابزار و وسایل کار مورد استفاده در محل کار باید انواع احتیاطات بهداشتی و ایمنی رعایت شود و حداقل شرایطی که باید رعایت شود در این مقررات قانونی آمده است.

بر اساس آیین نامه، جک های متعلق به دسته تجهیزات بالابر و جابجایی باید حداقل سالی یک بار به صورت دوره ای بررسی و بازرسی شوند، مگر اینکه در استانداردهای مربوطه دوره متفاوتی مشخص شده باشد.

سازمان ها و آزمایشگاه های زیادی وجود دارند که آزمایش ها و بازرسی های وسایل نقلیه بالابر و جابجایی را انجام می دهند.

با این حال، سازمان هایی که دارای اعتبار هستند، یعنی دارای مجوز توسط نهادهای اعتباربخشی ملی یا بین المللی، باید برای این شغل ترجیح داده شوند.

افرادی که کارهای تست و بازرسی را روی چنین تجهیزاتی انجام می دهند باید مهندس مکانیک، مکانیک یا تکنسین عالی باشند.

در صورت عدم رعایت این نکات برای جک های دسته تجهیزات بالابر و جابجایی، نه بازرسی ها و کنترل هایی که باید انجام شود و نه گزارش های صادر شده توسط آنها معتبر تلقی نمی شود.

در غیر این صورت، این گزارش ها که در بازرسی های رسمی وزارت کار جمع آوری شده اند، ارزشی ندارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق آدرس تماس و شماره تلفن ما با تیم کارشناسان ما تماس بگیرید و پاسخ تمام سوالات خود را دریافت کنید.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.