استفاده از گریپ فروت امروز در دارو سازی

گریپ فروت امروز اغلب در صورت مصرف در مقادیر متوسط ​​ایمن تلقی می شود، و احتمالاً زمانی که در دوزهای دارویی مصرف شود بی خطر است ، اما ممکن است خوردن آن در مقادیر زیاد بی خطر باشد و اطلاعات کافی در مورد درجه ایمنی خوردن وجود ندارد.

گریپ فروت در دوران بارداری و شیردهی، موارد منع مصرف گریپ فروت خوردن گریپ فروت ممکن است در برخی گروه ها ناامن باشد یا منجر به مشکلات سلامتی شود، از جمله:

بیماران مبتلا به سرطان سینه، خوردن گریپ فروت در مقادیر زیاد ممکن است کارایی فرآیند تجزیه استروژن را کاهش دهد که منجر به افزایش سطح آن در بدن می شود.

بنابراین به زنان مبتلا به سرطان سینه یا در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه توصیه می شود از مصرف مقادیر زیاد گریپ فروت خودداری کنند.

برخی از مطالعات انجام شده بر روی زنان یائسه نشان می دهد که آنها روزانه حدود یک لیتر آب گریپ فروت می نوشند و نتایج این مطالعه نشان می دهد که این زنان 25 تا 30 درصد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند.

گریپ فروت

آب میوه را ننوشید افراد مبتلا به مشکلات عضله قلب، نوشیدن آب گریپ فروت ممکن است اختلالات ریتم قلب را افزایش دهد، بنابراین توصیه می شود افرادی که مشکلات عضله قلب دارند، آب گریپ فروت را در حد اعتدال مصرف کنند.

کسانی که از بیماری های حساس به هورمون رنج می برند، مصرف گریپ فروت به مقدار زیاد ممکن است سطح هورمون ها را در بدن افزایش دهد، بنابراین توصیه می شود کسانی که از مشکلات سلامتی مرتبط با هورمون رنج می برند از مصرف مقادیر زیاد این میوه خودداری کنند.

تداخلات دارویی گریپ فروت خوردن گریپ فروت یا نوشیدن آب آن ممکن است با عملکرد برخی داروها تداخل داشته باشد و شدت آسیب پذیری در برابر این تداخلات در افراد مختلف متفاوت است و در میان این داروها، داروهایی که برای کاهش سطح کلسترول استفاده می شوند: مانند سیمواستاتین یا آتورواستاتین.

داروهایی که فشار خون بالا را درمان می کنند، مانند نیفدیپین.

داروهای مورد استفاده پس از پیوند اعضا، مانند سیکلوسپورین.

ضد اضطراب، مانند بوسپیرون.

داروهای کورتیکواستروئیدی، که معمولا برای افراد مبتلا به بیماری کرون یا کولیت اولسراتیو استفاده می شود و مهم ترین این داروها بودزوناید است.

داروهایی که آریتمی های قلبی را درمان می کنند، مانند آمیودارون.

آنتی هیستامین ها، مانند فکسوفنادین.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.