استفاده از زیتون پرورده اصفهان به جای نرم کننده ی موی سر در هند

در چندین منطقه گرمسیری، گسترش درختان میوه با استفاده از تنظیم‌کننده‌های رشد امکان‌پذیر شده است، که جایگزین نیازهای سرمایشی برای غلبه بر خواب غوطه‌وری می‌شود.

به عنوان مثال، سیانامید هیدروژن  با موفقیت در درختان سیب ، انگور ، و هلو استفاده شده است. بنزیلادنین، یک سیتوکینین مصنوعی که در خلال رهاسازی خواب در سیب عمل می‌کند.

تنظیم‌کننده رشد دیگری است که اغلب استفاده می‌شود. با این حال، BA بر شروع گل در رقم زیتون تأثیری نداشت. سویانو، و آزمایش مزرعه ای اخیر در شمال غربی آرژانتین با موفقیت به گلدهی طبیعی در “فرانتویو” در زمانی که BA یا HC استفاده شد منجر نشد.

طول ماه های زمستان به دلیل ابری مداوم در سواحل پرو نیز به طور حکایتی برای جبران سرمای ناکافی پیشنهاد شده است.نیازهای آبی و مدیریت آبیاری.

زیتون پرورده اصفهان به طور سنتی تحت شرایط دیم در حوضه مدیترانه بدون آبیاری تکمیلی کشت شده است. بازده روغن زیتون خوب را می توان بدون آبیاری در مناطق در حال رشد که بارندگی سالانه بیش از 600 میلی متر است به دست آورد.

اگرچه چنین مقداری ممکن است به عنوان معیاری برای کشت زیتون در بسیاری از کشورهای مدیترانه ای عمل کند، عوامل اضافی مانند فصلی بودن بارندگی، ظرفیت نگهداری آب در خاک و تبخیر و تعرق محصول باید به دقت برای مناطق رشد خاص در نظر گرفته شوند.

استاد اپیدمیولوژی و رئیس گروه علوم بهداشت محیطی دانشکده بهداشت عمومی ییل، و مرکز علوم تحلیلی Yale عضو هیئت علمی، این سمپوزیوم دانشگاهیان، رهبران تجاری، کشاورزان و سیاست گذاران ملی و منطقه ای را گرد هم می آورد.

ما بسیار هیجان زده هستیم که برمی گردیم. رویداد امسال با برنامه ای باورنکردنی و جاه طلبانه بزرگترین رویداد است. واسیلیو گفت: من واقعاً از گرد هم آوردن افراد زیادی که به روغن زیتون علاقه مند هستند، هیجان زده هستم.

سمپوزیوم امسال به موضوعات مختلفی می پردازد که برای کشت زیتون و آینده روغن زیتون، هم در سلامت انسان و هم در سیاره زمین، مهم است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.